Határtalanul – Erdélyben

A Határtalanul pályázat támogatásával iskolánk 34 fő hetedikese és 4 fő pedagógus 2017 június 5.-9.-ig egy erdélyi kirándulás keretében bepillantást nyert a külhoni magyarság életébe. Történelmi témájú sétáink és túrázásaink alkalmával eljutottunk a történelmi Magyarország erdélyi helyszíneire: Nagyvárad, Kolozsvár, Nagyenyed, Torockó, Déva, Vajdahunyad, Gyulafehérvár is az úti célok között szerepelt.. Az út számos ponton kapcsolódott az általános iskola történelem, földrajz, honismeret , hittan, vizuális kultúra tantárgyaihoz, az idegenvezetői és diák kiselőadások, történetek, énekek, témanap, videó készítés, fotókiállítás és tárlatvezetés, koszorúzások sokszínűen megtámogatták az előzetesen megszerzett elméleti ismereteket erősítették magyarság összetartozásának érzését. . A meglátogatott 3 intézmény ( Balázsfalvi Általános Iskola, Böjte Csaba által működtetett Szent Ferenc Alapítvány dévai és torockói gyermekotthonai) magyar diákjaival való találkozás kiszélesítette a gyerekek látókörét, erősítette empátiájukat, új szociális és kommunikációs tapasztalatokhoz juttatta őket.

Strauszné Garamvölgyi Gréta és Pap Erika 7.-es osztályfőnökök